جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
گروه : اقتصادی
پ
  • شناسه : 28794
  • 27 آبان 1399 - 10:28
  • 0 دیدگاه
  • ارسال توسط :

ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاوزی

ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاوزی
ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاوزی
شبکه اقتصادوتجارت : معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: نظر به اهمیت و ضرورت ساماندهی گردشگری کشاورزی کشور؛ دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاوزی از طرف وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، ابلاغ شد.
 گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت اله طمیمیان ضمن اعلام این خبر و بیان دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی و نظارت بر آن، خاطرنشان کرد: این دستور العمل با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع مشروع قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت آنها جهت پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت و عملکرد آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش نامطلوب آثار زیست‌محیطی؛ ابلاغ شده است.
وی در توضیح شرایط عمومی مورد نیاز برای صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی، اظهار داشت: شرایط عمومی مورد نیاز برای صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی، بهداشت و ایمنی، رسته‌های فعالیتی مرتبط با گردشگری کشاورزی، مراحل صدور مجوز فعالیت، مدارک مورد نیاز متقاضی، وظایف دارنده مجوز، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری و فرایند صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی بخشی از شاخص‌های تعریف شده در دستورالعمل مورد نظر به شمار می‌آید.
طمیمیان تصریح کرد: متقاضیان دریافت مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی، جهت اجرای طرح می بایست مطابق با میزان اراضی مورد نیاز طبق عناوین مشخص شده درخواست خود را به کمیته فنی سازمان منطقه آزاد اروند، ارائه نمایند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص مساحت و نصاب اراضی مورد نیاز، گفت: حداقل مساحت مورد نیاز در بخش زراعت ۱۰۰۰۰ متر مربع، بخش باغبانی ۵۰۰۰متر مربع، دامداری و دامپروری بر حسب مجوزی که از جهاد کشاورزی جهت فعالیت دامداری و دامپروری اخذ شده است، پرورش ماکیان بر حسب مجوزی که از جهاد کشاورزی جهت پرورش ماکیان اخذ شده است و سایر فعالیت های تولید و عرضه محصولات کشاورزی نیز بر حسب مجوزی که از جهاد کشاورزی جهت امور مربوطه اخذ شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مودیان مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند

مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور هشدار داد: مودیان مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند

خرید تضمینی گندم در کشور به ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن رسید

رشد 31 درصدی خرید گندم در 31 استان کشور خرید تضمینی گندم در کشور به ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن رسید

مودیان مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند 07 تیر 1401
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور هشدار داد:

مودیان مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند

اقتصادوتجارت : مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور ضمن هشدار در خصوص وقوع برخی جرایم در فضای مجازی خاطر نشان کرد: مودیان محترم مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند.

خرید تضمینی گندم در کشور به ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن رسید 04 تیر 1401
رشد 31 درصدی خرید گندم در 31 استان کشور

خرید تضمینی گندم در کشور به ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن رسید

اقتصادوتجارت : خرید تضمینی گندم در ۳۱ استان کشور با ۳۱ درصد رشد نسبت به بهار سال گذشته، از ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن فراتر رفت، ضمن اینکه ارزش گندم‌های خریداری شده از گندمکاران نیز با افزایش حدود سه برابری، به بیش از ۳۸ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان رسید که ۷۲ درصد از این مقدار به حساب گندمکاران کشور واریز شده است.

کالاهای اساسی سال ۱۴۰۱ کشور تأمین شد 01 تیر 1401

کالاهای اساسی سال ۱۴۰۱ کشور تأمین شد

اقتصادوتجارت : کالاهای اساسی از محل منابع داخلی و خارجی، میزان خرید گندم، برنج، روغن و شکر به حد مطلوبی رسیده است و تا پایان سال، پاسخگوی نیاز مصرفی کشور خواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.