آمار امدادرسانی به مردم در طرح نوروزی از ۵۰ هزار نفر عبور کرد
آمار امدادرسانی به مردم در طرح نوروزی از ۵۰ هزار نفر عبور کرد
اقتصادوتجارت : معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در دهمین روز از فروردین ۱۴۰۲، تعداد نفراتی که خدمات امدادی جمعیت هلال احمر را دریافت کرده‌اند، از مرز ۵۰ هزار نفر عبور کرد

به گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، مرتضی مرادی‌پور  گفت: از  ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۲برای ۵۰ هزار و ۳۱۴ نفر امدادرسانی انجام شده است که از این تعداد یک هزار و ۳۴۷ مورد انتقال به مراکز درمانی، ۳ هزار و ۷۹۷ مورد اسکان اضطراری، ۱۹ هزار و ۱۰۰ مورد درمان در محل، ۲۵۷ مورد انتقال به مناطق امن، ۲۹۲ مورد عملیات نجات فنی انجام شد. همچنین در این مدت، ۳۳۷ مصدوم سوانح جاده‌ای رهاسازی شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: طی این مدت در مجموع سه هزار و ۴۴۸ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات در سراسر کشور برای مسافران نوروزی انجام شده است.
او با اشاره به اختصاص بیشترین سوانح به بخش سوانح جاده‌ای تصریح کرد: از ۲۴ سفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۲از سه هزار و ۴۴۸ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات، یک هزار و ۵۹۵ مورد عملیات جاده‌ای، ۲۰۰ مورد شهری، ۱۲۲ مورد کوهستانی، ۱۳۰ مورد سوانح جوی، ۲۷ مورد ساحلی (آبی) و ۱۵ مورد صنعتی و کارگاهی ارائه شد. تعداد مراجعات حضوری هم به رقم یک هزار و ۳۴۱ رسید.