آماده سازی گرمخانه منطقه ۴ برای پذیرش آسیب دیدگان اجتماعی در زمستان ۱۴۰۰
آماده سازی گرمخانه منطقه ۴ برای پذیرش آسیب دیدگان اجتماعی در زمستان ۱۴۰۰
اقتصادوتجارت : معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۴ از اجرای "طرح جهادی زمستان گرم" خبر داد و گفت: با برودت هوا و آماده سازی گرمخانه منطقه ۴، افراد آسیب دیده و بی خانمان شناسایی و به مددسرا منتقل می شوند‌.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴” اسماعیل قضات لو” در تشریح طرح جهادی زمستان گرم گفت: در این طرح که با شروع فصل سرما اجرایی شده است کارشناسان مرکز رفاه ، خدمات و مشارکتهای اجتماعی منطقه با یک دستگاه ون سیار اقدام به گشت زنی در مناطق بی دفاع شهری می کنند تا نسبت به شناسایی افراد بی خانمان اقدام کنند .
او در ادامه افزود : این افراد پس از شناسایی توسط کارشناس مرکز، مصاحبه و مشاوره به مددسرای منطقه ۴ منتقل می شوند.
قضات لو با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش ساختمان مددسرا در زمستان گفت : به دلیل برودت هوا در فصل زمستان تعداد تختهای مددسرا از ۵۰ تخت به حدود ۸۰ تخت افزایش یافته تا تعداد بیشتری را پذیرش کنند .
معاون شهردار منطقه ۴ در تشریح خدمات مددسرا گفت : پس از پذیرش افراد در مددسرا خدماتی مثل مشاوره پزشکی ، حمام گرم ، لباس ، پذیرایی شام و اسکان شبانه به مددجویان ارائه می شود.
اودر پایان گفت:با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش مددسرای منطقه یک دستگاه اتوبوس گرم باعنوان ” اتوبوس خواب”در خیابان استقلال مقابل درب ورودی بوستان جنگلی لویزان دارای امکاناتی شامل پتو و پذیرایی با غذای گرم و چای برای پذیرش آسیب دیدگان مستقر است.