آغاز نظارت مدیریت بحران از امروز در ایستگاه‌های مترو
آغاز نظارت مدیریت بحران از امروز در ایستگاه‌های مترو
اقتصادوتجارت : چهارمین جلسه ستاد کرونا در شهرداری تهران با هدف پیگیری مصوبات جلسات گذشته در خصوص حمل و نقل عمومی و نیز تصمیم‌گیری در خصوص نحوه حضور ناظران مدیریت بحران در مترو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بنابر مصوبات این جلسه از امروز ناظران مدیریت بحران با حضور در ایستگاه‌های مترو به بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند پرداخت و همچنین با اتصال ایستگاه‌ها به سامانه ایران من، وضعیت سلامت مسافران مترو به صورت هوشمند بررسی و از حضور افراد مبتلا به کرونا در قطارها جلوگیری خواهد شد.

بنابراین گزارش، دکتر علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره تصمیمات این جلسه گفت: تاکنون طی دو هفته، سه جلسه اضطراری ستاد کرونای در شهرداری تهران برگزار و حدود ۵۰ مصوبه فقط در خصوص نحوه مقابله با امیکرون تصویب شده است. در دو جلسه اول رویکرد حدود ۴۰ مصوبه بیشتر به سمت کارکنان و خانواده شهرداری بود و در جلسه سوم در خصوص مسائل شهری همچون وضعیت مترو و نحوه اطلاع‌رسانی درباره نحوه مقابله با امیکرون تصمیم‌گیری شد.

وی با اشاره به نگرانی‌هایی که در خصوص وضعیت بهداشتی در مراکز تجمعی وجود دارد، یادآور شد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینماها نادیده گرفته شده و سینماها به روال قبل از کرونا اداره می‌شوند. در جشنواره فیلم فجر و نیز در موضوع برگزاری کنسرت‌های موسیقی پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده و دست اندکاران به شیوه‌نامه‌‎های بهداشتی توجهی نشان نمی‌دهند.

وی افزود: واقعیت این است که در خصوص چند موضوع باید تصمیم‌گیری و نهایی‌سازی کنیم. اول این که در ۱۵۰ رام قطار مترو ،۱۵۰ تیم به نظارت میدانی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند پرداخت که باید در خصوص جزئیات فعالیت این تیم‌ها تصمیماتی اتخاذ شود. موضوع دیگر هم اطلاع‌رسانی این تصمیمات به شهروندان است.

دکتر نصیری گفت: در اجرای این برنامه از ظرفیت تیم‌های داوطلب واکنش اضطراری( دوام) نیز در ترکیب این تیم‌ها استفاده خواهد شد، این افراد در موضوع واکسیناسیون به عنوان نیروهای ثبات حاضر بودند و عملکرد موفقی داشتند. حضور آنها در این برنامه نیز می‌تواند به عنوان یک پویش در نظر گرفته شود.

درادامه این جلسه اعضای ستاد، به بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای مصوبات پرداختند و نحوه حضور ناظران مدیریت بحران در ایستگاه‌های مترو از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در ادامه نیز سامانه ایران من و نحوه فعال‌سازی آن در ایستگاه‌ها و همچنین در حوزه عمل و نقل عمومی برای مقابله با بیماری کرونا و نحوه شناسایی افراد بیمار مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی در خصوص فعالسازی آن ارائه شد.