آغاز مجدد فعاليت مقابله با آتش افروزي ها در جنوب شهر
آغاز مجدد فعاليت مقابله با آتش افروزي ها در جنوب شهر
شبکه اقتصادوتجارت : شهردار منطقه ١٩ از تشكيل و آغاز به كار مجدد اكيپ هاي ويژه مقابله با آتش افروزي ها در راستاي كاهش آلودگي هوا و حفظ محيط زيست با توجه به فرارسيدن فصل سرما خبر داد.

گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ١٩، علي توكلي با اشاره به اختصاص دو اكيپ ويژه متشكل از عوامل انضباط شهري (دو نفر در هر اكيپ) و يك كارگر خدمات شهري به منظور جلوگيري از آتش افروزي ها گفت: اين اكيپ ها همراه با يك دستگاه واتر جت، كپسسول هاي آتش نشاني، كيسه هاي حاوي ماسه بادي به اطفاء حريق مي پردازند.
ضمن اينكه به منظور رعايت پروتكل هاي بهداشتي اكيپ ها به ماسك، شيلد و دستكش برخوردار مجهز شده اند.
او با اشاره تجربه موفق اين امر در سال گذشته اذعان داشت: فعاليت مقابله با آتش افروزي ها از سه شب گذشته در قالب برنامه اي مدون از ساعت ٢٠ هرشب در معابر تعيين شده شامل خلازيل مياني و جنوبي و معابر محلات شهيد كاظمي و دولتخواه جنوبي آغاز شده است.
شهردار منطقه زباله سوزي را علت عمده آتش افروزي ها اعلام كرد و ادامه داد: جلوگيري از اين فعاليت با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما و به تبع آن وارونگي هوا تاثير قابل توجهي در كاهش آلودگي هوا و حفظ محيط زيست خواهد داشت.
به گفته توكلي در كنار گشت هاي شبانه براي شناسايي عوامل آتش افروزي و اطفاء حريق، افراد معتاد و كارتن خواب مشاهده شده نيز با مشاركت سازمان رفاه، خدمات و مشاركت هاي اجتماعي به مددسراي منطقه ۱۹ معرفي و ساماندهي مي شوند.