آغاز عملیات احداث مخازن آب بتنی در بوستان بزرگ ولایت
آغاز عملیات احداث مخازن آب بتنی در بوستان بزرگ ولایت
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه ۱۹ از شروع عملیات احداث مخزن بزرگ سه سلولی با هدف کمک به تأمین آب شرب و آبیاری فضای سبز در این بوستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت شهردار منطقه با اعلام این خبر افزود: این مخزن ۲۵۰۰ مکعبی سه سلولی در زمینی به مساحت ۶۵۰ متر مربع پشت قلعه شادی ( درب شماره ۲) در حال احداث بوده و با اتمام عملیات خاکبرداری آن به مقدار ۴۰۰۰ متر مکعب ، به مرحله قلوه ریزی و اجرای بتن رسیده است.
به گفته هدایت ظرفیت دو مخزن در حال اجرا ۱۰۰۰ متر مکعب جهت تأمین آب مصرفی مورد نیاز نگهداشت و آبیاری فضای سبز بوده و یک مخزن ۵۰۰ مترمکعبی نیز به منظور نگهداری آب شرب و رفع مشکل افت فشارآب آبخوری ها و سرویس های بهداشتی در مواقع ضروری ساخته و باعث صرفه جویی مصرف انرژی در این بوستان می شود.
این مسئول با اشاره به برخورداری بوستان ولایت از ۶۶ هکتار فضای سبز و تجهیز به ۵ چاه فعال تصریح کرد: بروز مشکل در پمپ هر یک از این چاه ها به دلیل زمانبر بودن تعمیر آنها در پیک آبیاری، سیستم آبرسانی فضای سبز بوستان را بویژه در روزهای گرم تابستان دچار اختلال می کند و در همین راستا نیز رفع این مشکل با ساخت مخازن ۱۰۰۰ مترمکعبی از دیگر ضرورت ها و مزایای اجرای این پروژه در بوستان ولایت محسوب می شود.