آغاز عملیات احداث دو ایستگاه مترو در منطقه ۲۲/ایستگاه دانشگاه علامه طباطبایی تحویل پیمانکار می‌شود
آغاز عملیات احداث دو ایستگاه مترو در منطقه ۲۲/ایستگاه دانشگاه علامه طباطبایی تحویل پیمانکار می‌شود
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه این منطقه در بسیاری از زیرساخت ها به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی ضعیف است، گفت: آغاز عملیات احداث خط ۱۰ مترو آغاز شده که بیشترین ایستگاه های این خط در منطقه ۲۲ است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، وحیدرضا محمدی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای احداث خط ۱۰ مترو و آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه این خط در منطقه ۲۲ تهران اظهارداشت: یکی از اولویت های مهم مدیریت شهری احداث خط ۱۰ مترو تهران است که از ۳۵ ایستگاه ، ۱۱ ایستگاه آن در محدوده جغرافیایی منطقه ۲۲ قرار دارد.
وی افزود: با تکمیل این خط سفر شهروندان منطقه ۲۲ به مناطق غربی و استان البرز تسهیل می شود و همچنین این منطقه از فقر ناوگان مترو رهایی پیدا می کند.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: این منطقه به لحاظ ساخت و ساز و همچنین جمعیت در حال افزایش و توسعه است که مدیریت شهری تهران تلاش دارد با احداث خط ۱۰ زیرساخت این منطقه به ویژه در بخش مترو را تقویت کند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون عملیات احداث دو ایستگاه شمال دریاچه خلیج فارس و میدان اتریش آغاز شده و بزودی نیز ایستگاه دیگری در روبروی دانشگاه علامه نیز تحویل پیمانکار می شود.
همچنین در حاشیه این مراسم دستور آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه خط ۱۰ توسط شهردار تهران صادر شد.
خط ۱۰ مترو تهران از جمله خطوط جدید مترو تهران است که ۴۳ کیلومتر است و ۳۵ ایستگاه دارد.
خط ۱۰ مترو تهران از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراه‌های شهید زین‌الدین و شهید باقری آغاز و در نهایت به ایستگاه وردآورد در خط ۵ مترو تهران می‌رسد.
این خط مناطق یک تا پنج و ۲۲ را پوشش می‌دهد و با احداث آن، کمربند حمل و نقل غرب به شرق تهران تکمیل می‌شود.