آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۹۱۳مگاواتی غدیر انرژی لامرد
آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۹۱۳مگاواتی غدیر انرژی لامرد
اقتصادوتجارت : طی آئینی با حضور دکتر فاطمی امین وزیر صمت، دکتر مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، عملیات اجرایی نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی لامرد با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، مهندس احسان انصاری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در حاشیه این مراسم تصریح کرد: با همراهی و حمایت سازمان ایمیدرو و هم چنین پیگیری ها و تلاش های نماینده محترم مردم شریف لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی شاهد توسعه زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد هستیم. وی افزود: نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی لامرد یکی از پروژه های مهم و اساسی که در تولید برق پایدار کارخانجات و شرکت های منطقه ویژه نقش اساسی ایفا می کند، نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی لامرد است که با آغاز بکار این مگا پروژه گام بلندی در تامین انرژی پایدار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد برداشته خواهد شد.
در این روز شاهد جشن تکمیل ظرفیت آلومینیوم جنوب هم بودیم که طی آئین باشکوهی این مراسم برگزار گردید. مهندس انصاری ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به کارکنان زحمتکش این مجموعه صنعتی، این مهم را گامی بلند در جهش تولید نام برد و تصریح کرد: در ارتباط با بسترهایی که برای توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم وجود دارد و فراهم بودن شرایط برای ایجاد چرخه صنایع پایین دست آلومینیوم به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر در زنجیره تولید آلومینیوم و با توجه به جذابیت های سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی، شهرک صنایع پایین دستی (آلوم شهر) برای ساخت قطعات و همچنین محصولات نیمه ساخته آلومینیومی در مجاورت مجتمع آلومینیوم جنوب احداث خواهد شد که بخشی از آلومینیوم تولیدی سالکو بصورت مذاب به عنوان ماده اولیه صنایع مذکور به صنایع مستقر در آلوم شهر منتقل خواهد گردید.
وی افزود: این کار علاوه بر صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف انرژی باعث تشکیل خوشه صنعتی آلومینیوم در آلوم شهر می گردد.
قابل ذکر است کارخانه بزرگ آلومینیوم جنوب با سرمایه گذاری یک میلیارد و دویست میلیون دلاری سالکو ایجاد شده است.

انصاری در پایان اظهار داشت : در حال حاضر شرکت هایی از بخش خصوصی برای توسعه آلوم شهر اعلام آمادگی نموده اند که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بی نظیر منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از سرمایه گذاران جهت استفاده و بهره وری از این فرصت مغتنم دعوت به عمل می آوریم.