آغاز عملیات اجرایی فاز اول بوستان ایرانیان
آغاز عملیات اجرایی فاز اول بوستان ایرانیان
شبکه اقتصادوتجارت : مطالبات محلات منطقه 19 طی نشست شهردار منطقه با هیئت رئیسه و دبیران شورایاری این محلات طرح و بررسی شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار منطقه در این نشست از عملیات اجرایی فاز نخست بوستان ۱۸۰ هکتاری ایرانیان خبر داد و گفت: به منظور احداث ۱۴هکتار از این بوستان در فاز نخست، پیمانکار مربوطه توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز تعیین شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
توکلی در ادامه به آغاز طرح مقابله با آتش افروزی ها طبق تجربه سال گذشته اشاره و بیان کرد: این طرح درقالب تشکیل اکیپ های ویژه از ساعت ۲۰ هرشب با هدف کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست در حال انجام است و در همین راستا نیز با گاراژهای متخلفی که اقدام به آتش افروزی می کنند برخورد جدی خواهد شد.
رعایت نظافت توسط اصناف با هدف کاهش جانوران موذی در معابر و نهرها از دیگر مباحث مطرح شده توسط شهردار منطقه بود که به همین منظور نیز طرح ویژه ای توسط معاونت خدمات شهری در قالب صدرو اخطار به اصناف متخلف و پلمپ محل فعالیت آنها در صورت عدم توجه به اخطارها اجرا می شود.
این مسئول همچنین از رفع سد معبر اصناف خبر داد و گفت: طی طرح ضربتی به اصناف مستقر در معابر اصلی، اخطارهایی با مهلت ۴۸ ساعت توسط یگان حفاظت ابلاغ می شود و پس از آن نیز معبربان ها اقدام به جمع آوری زوائد فیزیکی بصورت شبانه روزی خواهند کرد.
توکلی در بخش دیگری در خصوص رسیدگی به وضعیت سراهای محلات بیان کرد: احصاء مطالبات این اماکن از جمله بازآماد سیستم گرمایشی، رفع نواقص آسانسورها و دستگاه های خودپرداز در دستور کار حوزه اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.
پیگیری احداث پارکینگ همجوار بوستان مطهری در محله عبدل آباد، اصلاح هندسی تقاطع خیابان مهران و شهید صادقی در ناحیه ۲ و پیگیری تأمین روشنایی خیابان مهر آرا از اداره برق از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.