آغاز طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری در جنوب شهر
آغاز طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری در جنوب شهر
شبکه اقتصادوتجارت : طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری با شناسایی و طعمه گذاری نقاط تجمع موش ها در معابر منطقه 19 آغاز شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مجید صبوری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه گفت: این طرح به صورت مدون و فازبندی شده از هفته جاری در معابر اصلی منطقه آغاز شده است و تا ۲۳ آبان نیز ادامه دارد.
او افزود: این فعالیت در فاز اول از روز شنبه ۱۰ آبان به مدت یک هفته با طعمه گذاری نقاط شناسایی شده در خیابان های بهمنیار، میعاد شمالی و میثاق شمالی و همچنین ضلع غربی و شرقی بزرگراه تندگویان انجام می شود.
صبوری ادامه داد: در فاز بعدی عملیات که تا ۲۳ آبان ادامه دارد، خیابان های مهران، صمدی، ماهان (از سر شکوفه تا شهید چراغی و تا شقایق) و مطهری جنوبی طعمه گذاری می شوند.
به گفته صبوری در این طرح تمامی اماکن مخروبه و متروکه، فضاهای سبز، جداول شکسته، زیر پل های عمومی و زیرمخزنی های زباله که به عنوان کلونی و محل زندگی موش ها به شمار می رود، از این جانوران موذی پاکسازی خواهد شد.
این مسئول، حفظ محیط زیست از آلودگی ها و سلامت شهروندان را از مهمترین اهداف اجرایی این طرح عنوان کرد و خواستار مشارکت شهروندان در جلوگیری از ازدیاد این حیوانات ناقل بیماری با رعایت نکات بهداشتی و حفظ بهداشت محیط شد.