آئین پلاک کوبی و نامگذاری بلوار شهید سرافراز امیر سرلشگر مسعود منفرد نیاکی برگزار شد
آئین پلاک کوبی و نامگذاری بلوار شهید سرافراز امیر سرلشگر مسعود منفرد نیاکی برگزار شد
اقتصادوتجارت : در آستانه فرا رسیدن سالروز فتح خرمشهر آئین پلاک کوبی و نامگذاری بلوار (کوهستان) به نام شهید سرافراز "امیر سرلشگرمسعود منفرد نیاکی"با حضور امیران ارتش جمهوری اسلامی ، مدیران شهری منطقه2 وجمعی از خانواده شهدا و همرزمان شهید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،مهدی صالحی، شهردار منطقه۲ دراین مراسم که با حضور جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،معاون اجرایی و معاون نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان حفظ و آثار ارزش های دفاع مقدس، خانواده معظم شهید و جمعی از همرزمان شهید و شهروندان برگزار شد گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری معابر برنام شهدا ، این اقدام در اولویت های اعضای شورای شهر و مدیران شهری قرار گرفته است.
وی بابیان اینکه مزین کردن و نام‌گذاری کوچه ها، معابر و خیابان ها به نام شهدا تلاش برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان است،گفت: در همین راستا شورای اسللامی شهر تهران همزمان با ۲۹فروردین،روز ارتش جمهوری اسلامی این ضرورت را احساس شد تا در شهر تهران یکی از معابر اصلی را به نام یکی امرای شهید ارتش نام‌گذاری کند و شهرداری منطقه نیز در این زمینه تلاش کرد تا هرچه سریع تر این نام گذاری به مرحله ی اجرا برسد
شهردار منطقه۲ گفت: امیدواریم با این اقدام بتوانیم نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم، چرا که تمام داشته های ما از برکت خون شهیدان است
لازم به ذکر است دراین مراسم سردار فضلی و امیر سرتیپ محمودی ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری در گرمیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداختند .
براساس این گزارش شهیدمسعود منفرد نیاکی»، سرهنگ زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز از ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۳ بود. سرلشکر شهید نیاکی در جنگ تحمیلی ایران و عراق، در عملیات‌های طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر و رمضان، حضور فعالی داشت و به همین دلیل به پیر میدان‌های نبرد معرفی شد.
مطابق با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران حدفاصل میدان کتاب تا بزرگراه یادگار امام (ره) به نام شهید امیر سرلشگر منفرد نیاکی نامگذاری شد.